Google Plus Twitter FaceBook Instagram Aparat Telegram

فروش سایت

مطالب آموزشی خودرو

اخبار خودرو

درخواست کاهش قیمت CNG به ۳۰۰ تومان

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی با اعلام اینکه پیش‌بینی‌ می‌شود مصرف CNG با کاهش قیمت صورت گرفته ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد، گفت: انتظار می رود دولت قیمت این سوخت را بعد از تابستان به هر متر مکعب ۳۰۰ تومان کاهش دهد.

 

 

 

به گزارش گلگیر به نقل از تسنیم ،اردشیر دادرس درباره وضعیت جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی بعد از کاهش ۱۰۰ تومانی قیمت این سوخت گفت: استقبال از گاز طبیعی بسیار خوب بود و متقاضیان دریافت این سوخت در ساعات اولیه بعد از کاهش قیمت زیاد بود.

وی در مورد حجم مصرف گاز طبیعی در روز نخست کاهش قمیت توضیح داد: نمی‌توان تنها یک روز را مبنا قرار داد باید حداقل میانگین مصرف یک ماه یا یک فصل را با قبل از کاهش قیمت سی.ان.جی و مدت مشابه سال گذشته مقایسه کرد.

وی با بیان این که کاهش ۲۰ درصد نرخ گاز طبیعی افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی مصرف این سوخت را در پی خواهد داشت گفت: هم اکنون ۳۰ تا ۳۵ درصد خودروهای دوگانه‌سوز از گاز طبیعی استفاده نمی‌کنند؛ پیش بینی می‌شود با کاهش ۱۰۰ تومانی نرخ این سوخت ۱۰ تا ۱۵ درصد این خودروها برای تأمین سوخت مورد نیاز از سی.ان.جی استفاده کنند.

وی با اظهار اینکه کاهش قیمت سی.ان.جی بر کاهش هزینه‌های حمل و نقل کالا و مسافر تأثیر مثبت دارد گفت: با توجه به اینکه ۹۲ درصد تاکسی‌ها و ۶۵ درصد حمل و نقل عمومی در کشور دوگانه‌سوز هستند، اگر همزمان با افزایش قیمت بنزین، قیمت گاز طبیعی کاهش می‌یافت، دیگر نیاز به افزایش قیمت کرایه‌های حمل و نقل نبود؛ اکنون بازگشت کرایه‌ها به نرخ سابق بعید است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی ابراز امیدواری کرد قیمت جدید سی.ان.جی تنها به تابستان محدود نشود و دولت قیمت این سوخت را به هر متر مکعب ۳۰۰ تومان کاهش دهد.

 

به گزارش تسنیم، با تصویب هیئت دولت، بهای فروش هر کیلوگرم گاز طبیعی فشرده (تحویلی به مصرف) از تاریخ ابلاغ تا پایان تابستان ۱۳۹۴، از ۶۰۰ تومان به ۵۰۰کاهش یافت؛ این مصوبه از ساعت شش صبح سوم تیرماه اجرایی شد. 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی