Google Plus Twitter FaceBook Instagram Aparat Telegram

فروش سایت

مطالب آموزشی خودرو

اخبار خودرو

پژو ۳۰۸ ریسینگ کاپ آماده رونمایی در فرانکفورت

پژواسپرت، خودروی ۳۰۸ GTI را برای شرکت در نمایشگاه فرانکفورت آماده می‌کند، این مدل جدید که ۳۰۸ ریسینگ کاپ نامیده می‌شود در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۶ وارد بازارهای جهانی می‌شود.

 

موتور این خودرو، همان موتور ۱.۶ لیتری THP پژو ۳۰۸ GTI است که حالا با قدرتی بیشتر عرضه‌شده است. قدرت خروجی این خودرو ۳۷ اسب بخار افزایش داشته و به عدد نهایی ۳۰۴ اسب بخار رسیده است که این افزایش توان هم تنها با توربوی خودروی مسابقه‌ای ۲۰۸ T16 حاصل شده است. البته پژو اعلام کرده است که تیونینگ و به‌روزرسانی این خودرو تنها در افزایش توان خودرو خلاصه نمی‌شود و این امر تنها طرح توسعه ابتدایی است.

سپرهای تهاجمی‌تر، شکاف‌های جلو، دیفیوزر عقب، بال بزرگ عقب (که از مقررات مسابقات تورینگ جهانی الهام گرفته‌شده)، طاق بزرگ‌تر رینگ و به‌موجب آن رینگ‌های ۱۸ اینچی بزرگ‌تر همه و همه باعث شده‌اند که ۳۰۸ ریسینگ کاپ در مقایسه با پژو ۳۰۸ GTI، چهره‌ی تهاجمی‌تری داشته باشد. این مدل جدید با ۱۹۱۰ میلی‌متر عرض، ۱۰۶ میلی‌متر از مدل خیابانی عریض‌تر است. وزن مدل ریسینگ ۳۰۸ هم محدود شده و این خودرو وزنی بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۵۰ کیلوگرم خواهد داشت.

۳۰۸ ریسینگ کاپ اجزای اصلی سیستم تعلیق ۳۰۸ GTI مثل محور و بیم عقب را به عاریه گرفته است بااین‌حال پژواسپرت برای تطابق بهتر با مسیر مسابقه، قطعات مخصوص رالی مثل ترمز با کالیپر شش پیستونه و گیربکس شش سرعته متوالی با تعویض دنده از پشت فرمان را به این خودرو افزوده است.

پژو انتظار دارد که ۳۰۸ ریسینگ روند موفقیت‌آمیزی را در هر دو نوع مسابقات RCZ در پیش بگیرد. مسابقات تک‌مرحله‌ای سالنی و اسپرت VLN آلمان، CER در اسپانیا، CITE در ایتالیا و BGDC در بلغارستان درست مثل مجموعه مسابقات ۲۴ ساعته انتظار این خودرو را می‌کشند.

منبع : دنیای خودرو

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی